İndirilebilir Ögeler

NVDA Türkiye İnisiyatifi sizin için En Güncel eklentilerin Türkçeye kazandırılanlarının tek bir pakette bulunduğu sürümler hazırladı. Aşağıya devam ederek bu paketleri indirebilirsiniz.

Bununla birlikte, NVDA Topluluğu Eklentiler Sayfası aracılığıyla edinilemeyen eklentiler gibi indirilebilir içeriklere de ulaşmanızı hedefliyoruz.

İyisi mi siz buraya ara sıra uğrayın. 🙂

NVDA 2021.3 Bol Eklentili Derleme

NVDA Eklenti Topluluğu Sayfasında yer alanların yanı sıra, farklı geliştiriciler tarafından hazırlanan eklentilere yer verdiğimiz derleme.

Tarafınıza sunulan tüm derlemeler, çıkışta ayar tercihlerinizin kaydı, tablo hücre koordinatlarının bildirimi ve var sayılan olarak belirlediğimiz sentezleyici hızının yazılımla yeni tanışan kullanıcıları olumsuz etkilemeyeceği değerlendirilen düzeyde yükseltilmesi gibi önemli bulduğumuz dokunuşlar dışında standart konfigürasyon ayarlarına sadık kalınarak hazırlanmıştır. Bu sayede uygulamayla yeni karşılaşacak kullanıcıların yazılıma daha rahat alışması hedeflenmiştir.

Önemli Notlar

Not 1: Derlemeyle iletilen “Beni Oku” dosyasını yazılımı çalıştırmadan önce okumanızı öneririz.

Not 2: Derleme içerisinde, özellikle işlevlerini kullandıkları ses dosyalarıyla bildiren birkaç eklenti olmak üzere, pakette olduğu halde devre dışı bırakılan eklentiler bulunmaktadır. Bununla amaçlanan, yazılımla yeni tanışan ve alışan kullanıcıların, eklentilerin getirdiği bazı ek özelliklerle karşılaşarak kafalarının karışmasının olabildiğince önlenmesidir. Uygulamanın ayar ve menülerine alışmaya başlayan kullanıcılar, NVDA menüsü \ araçlar \ eklenti yöneticisi üzerinden diledikleri eklentileri etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir, ilgili eklentinin “hakkında” ve “eklenti yardımı” düğmelerini kullanarak bilgi alabilirler. Pakette yer verilmeyen eklentilere yukarıda yer verdiğimiz resmî eklenti sayfasından ya da geliştiricilerin çeşitli kaynaklarda yayınladığı eklenti dosyalarını arama motorlarında “NVDA Addon” benzeri söz gruplarıyla aratarak bulmayı deneyebilir.

Not 3: Farklı sürüm güncellemeleriyle oluşturacağımız yeni derlemelerde önceki paketlerde yer alan eklentilerden güvenlik ya da uygulamanın çalışma performansını etkilemesi benzeri nedenlerle çıkarılanlar olabilir. Önerimiz eklentilerle arası iyi olan kullanıcıların ellerindeki derlemelerin kurulu ya da taşınabilir kopya dizinlerindeki “addons” klasörünü yedeklemeleri yönündedir.

NVDA 2021.3 Bol Eklentili Derleme İndirme Bağlantısı

NVDA 2021.3 Hafifletilmiş Derleme

Taşınabilir belleklerinde NVDA çalıştırmak, olası eklenti uyuşmazlıklarıyla ekran okuyucu performansının etkilenmesinden uzak kalmak isteyen kullanıcılar için gereklilik düzeyi yüksek eklentiler pakete dahil edilerek oluşturulan derleme. Ayrıntılı bilgiye paket içerisindeki açıklama belgesinden ulaşabilirsiniz.

NVDA-TR Hafifletilmiş Derleme 2021.3 İndirme Bağlantısı

Dileyenler, NVDA Resmî İndirme Sayfası üzerinden, yazılımın eklentisiz ve geliştiriciler tarafından yayınlanan sürümlerine ulaşabilir.