Kategoriler
Genel

NVDATR E-Posta Grubu Kullanım Yönergesi

Bu yönergede, grubumuzun kullandığı Groups.io alt yapısıyla ilgili sık sorulan soruları ve ipuçlarını bulacaksınız.

Önemli uyarı: Grubumuzda sadece NVDA ekran okuma yazılımı üzerine yazışma yürütülmesi hedeflenmektedir. Sorulara verilen yanıtların hızlı ulaşması ya da bilgi paylaşımının sekteye uğramaması amacıyla gerekmedikçe tüm üyelerin denetimi planlanmamaktadır. Bununla birlikte, ihlal gerçekleştiren her kullanıcı ister kasıtlı ister hatalı, gruba yönlendirdiği konu dışı iletilerin getirisi olarak denetime alınabilir. Yönetimimiz bu tasarrufunu işletim hakkını saklı tutar.

Üyelik

Groups.io ortamında yer alan gruplara ve dolayısıyla NVDATR grubumuza üye olmak için üç yol mevcut.

  1. E-posta ile gelen daveti kabul etmek: Bu yöntemle, size gelen NVDATR grubuna davet mesajını boş bir e-posta ile yanıtlayabilirsiniz.
  2. Groups.io web sayfasında grubumuzu bulmak: Grubumuzun groups.io bağlantısı aşağıda yer almaktadır. Buraya giriş yaptıktan sonra, halihazırda bir groups.io hesabınız varsa oturum açarak gruba üye olabilirsiniz. NVDATR grubu sayfasına giderek üye olmak için: https://groups.io/g/NVDATR
  3. E-posta göndermek: Grubumuza katılmak için aşağıdaki adrese bir ileti gönderip, yanıt olarak gelen mesajı da hiçbir ekleme yapmadan yanıtlayın

NVDATR+subscribe@groups.io

Groups.io Hesabı ve Oturum açma

Üye olduğunuz bütün groups.io gruplarını tek bir yerden yönetmek için bir adet hesap oluşturmanız gerekir. İşlem basittir ve teknik bilgi gerektirmez.

Groups.io platformuna katılmak için kullanabileceğiniz yöntemler:

  1. E-posta adresi ve şifre girerek kaydolmak,
  2. Facebook hesabıyla kaydolmak,
  3. Google hesabıyla kaydolmak,

Herhangi bir groups.io grubuna üye olduğunuz e-posta adresine oturum açma linki göndermek.

Bu yöntemi kullanmak için, log in (oturum açma) sayfasında Email me a link to log in (Bana oturum açma linkini e-posta ile gönder) bağlantısını etkinleştirin. Açılan sayfada e-posta adresinizi girip; gelen iletideki bağlantıyı etkinleştirip bir şifre belirledikten sonra hesap oluşturma adımları tamamlanacak.

Not: Facebook ya da Google hesaplarınızı kullanarak oturum açtığınızda, hesabınızın e-posta adresine gelen iletideki bağlantıyı takip ederek sadece bir kez doğrulama yapabilirsiniz. Sonrasında oturum açarken, tercih ettiğiniz yöntemi kullanarak şifre girmeden oturum açabilirsiniz.

Grubumuzdaki Üyeliğinizin E-posta Alım Tercihlerini Kontrol etmek için Kullanabileceğiniz E-posta Adresleri

Önemli Uyarı: Aşağıda iletilen gruba ileti gönderme bağlantısını e-posta istemcilerinizin ya da kullandığınız ileti gönderme çözümlerinizin adres defterine eklemenizi öneririz. Böylelikle grubumuzdan gelen iletilerin önemsiz ya da gereksiz olarak işaretlenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Gruba ileti göndermek için

NVDATR@groups.io

Grup yöneticilerimize ileti göndermek için

NVDATR+owner@groups.io

İleti alım tercihinizi düz metin ileti özeti olarak değiştirmek için: (her gün ileti sayısı 12’ye ulaştığında toplu gönderilir, sığmayanlar gün sonu ya da özeti olarak gönderilir, mesajlar etkinleştirilebilir öge, bağlantı vb. içermez.)

NVDATR+digest@groups.io

Tam özellikli zengin metin özet iletileri almak için: (her gün ileti sayısı 12’ye ulaştığında toplu gönderilir, sığmayanlar gün sonu ya da özeti olarak gönderilir, mesajlar etkinleştirilebilir ögeler, bağlantı vb. içerir.)

NVDATR+fulldigest@groups.io

Günlük özet iletisi almak için: (Biten günün iletileri, konu grupları halinde bir sonraki günün sabahı gönderilir)

NVDATR+summary@groups.io

Her iletiyi almak için: (varsayılan tercih)

NVDATR+single@groups.io

Yalnızca özel bildirimleri almak için:

NVDATR+special@groups.io

İleti alımını tamamen durdurmak için: (üyeliğiniz devam eder, iletileri web üzerinden kontrol edip yanıtlarsınız)

NVDATR+nomail@groups.io

Grup aboneliğinden çıkmak için:

NVDATR+unsubscribe@groups.io

Dilerseniz bu tercihleri groups.io üzerinden oturum açarak “My groups” seçeneğini etkinleştirmeniz ardından çıkan tabloda, grubunuzun yanındaki onay kutusunu işaretleyerek “actions” düğmesine bastıktan sonra çıkan seçenekler arasından gerçekleştirebilirsiniz.

Grup Arşivini Kullanma

Grup arşivine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın. Sayfa açıldığında groups.io hesabınızla oturum açın. Yukarıdaki hesap oluşturma adımlarını uygulayarak oluşturduğunuz groups.io hesap bilgilerine gereksinim duyacaksınız. Oturum açmadan da iletileri kontrol edebilirsiniz.

https://groups.io/g/NVDATR/topics

Arşivde anahtar sözcükler kullanarak arama yapabilirsiniz. Search düğmesine bastığınızda açılan menüde yazı alanına dilediğiniz arama terimini yazdıktan sonra Enter tuşuna, (giriş tuşu) basın.

Sonuçlar yeni bir sayfada görüntülenecek. Görüntülemek istediğiniz ileti içerisine girdiğinizde 4. Seviyede çıkan başlık üzerine odaklanarak ya da ekran okuyucularınızın tablo dolaşım tuşu “t” ile iletinin başına odaklanabilirsiniz. Bu durum oluşturulan konuya veya girilen iletiye göre değişiklik gösterebilir.

Dilerseniz grubumuzdan bağımsız olarak farklı groups.io grupları içerisinde, “Find or Create a Group” bağlantısı üzerinden aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Bulacağınız sonuçlara ulaşım ve kullanım süreci yukarıda özetlediğimiz biçimdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir